• Darmowa dostawa
  • Profesjonalne doradztwo
  • Darmowe wizualizacje
  • Płać mniej, zamawiając więcej
  • Україномовний сервіс

Sitodruk – dlaczego to dobra metoda znakowania?

2022-05-23
Sitodruk – dlaczego to dobra metoda znakowania?

Znakowanie rozmaitych materiałów jest obecnie wykorzystywane w działaniach marketingowych – wykorzystuje się je do tworzenia akcesoriów promocyjnych z nadrukiem marki. Takie artykuły reklamowe są wręczane klientom, kontrahentom, współpracownikom i stają się nośnikiem informacji o danej firmie. Jak jednak wybrać odpowiednią metodę znakowania? Pomóc w tym mogą doświadczeni profesjonaliści z hellogadzet.pl! Sprawdź, dlaczego polecamy sitodruk i na czym on polega!

Nadruk sitodrukiem – jak wygląda i na czym polega?

Nazywana też drukiem sitowym technika stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na zadrukowywanie dużych płaszczyzn i materiałów o różnych właściwościach. Za twórców tej metody znakowania uznawani są Japończycy – ich kimona od wielu lat zdobione są właśnie przy użyciu sitodruku. Cały proces drukowania można w skrócie opisać jako przetłaczanie farby przez matrycę – szablon nałożony na siatkę o bardzo drobnych oczkach – i wtłaczanie jej w materiał. Dzięki temu uzyskane efekty zachwycają wyrazistością i trwałością, są odporne na ścieranie i odbarwianie, a metodę stosuje się na wielu rodzajach powierzchni. Można zatem uznać, że znakowanie sitodrukiem jest uniwersalne, dlatego świetnie sprawdza się w przypadku reklamowych gadżetów z własnym nadrukiem.

Proces drukowania na odzieży

Sitodruk wykorzystuje się do znakowania odzieży. Tekstylne gadżety reklamowe przydają się jako upominki promocyjne dla klientów, a także dla pracowników – wzbudzają poczucie przynależności do firmy oraz pomagają zintegrować podwładnych. Aby uzyskać pożądane rezultaty, należy dysponować specjalną maszyną – to właśnie przez nią przepuszczane są odpowiednie barwniki. Farby trafiają do matrycy z zaprojektowanym wcześniej wzorem, a następnie wtłaczane są w materiał. W ten sposób tworzone są koszulki, bluzy, czapki, a także inne elementy garderoby z własnym nadrukiem.

Stosowane do znakowania tą metodą farby są trwałe i zachwycają intensywnością kolorów. Korzysta się z preparatów wodnych – bezwonnych i bezpiecznych dla skóry, dlatego idealnie nadających się do wykonywania grafik na odzieży, która przylega bezpośrednio do ciała. Alternatywą są produkty plastizolowe – gęstsze, dzięki czemu wyróżniające się wyższym współczynnikiem krycia. Najczęściej używa się tych dwóch rodzajów naprzemiennie.

metoda-znakowania-sitodruk

Kiedy wybrać sitodruk?

Chcąc uzyskać wysokiej jakości gadżety z własnym nadrukiem, postaw na sitodruk. Na hellogadzet.pl zamówisz artykuły reklamowe znakowane między innymi tą metodą. Wśród najpopularniejszych warto wymienić:

  • tekstylia – t-shirty, bluzy, czapki z daszkiem, kominy oraz koszulki z długim rękawem. Wybór jest niezwykle bogaty, dzięki czemu z łatwością znajdziesz idealne akcesoria do promowania swojej marki,

  • torby z nadrukiem – aktówki, bawełniane siatki na zakupy, saszetki i nerki,

  • parasole reklamowe,

  • akcesoria do domu – ręczniki łazienkowe i kuchenne, fartuchy i przepaski.

Na tę metodę znakowania warto postawić, jeśli zależy Ci na wyraźnych kolorach i czytelnym przekazie – Twoje logo musi być dobrze widoczne i rzucać się w oczy, abyś osiągnął satysfakcjonujący efekt reklamowy.

Czym sitodruk różni się od innego rodzaju znakowania?

Zastanawiasz się, dlaczego warto postawić właśnie na sitodruk? Jego najważniejsza zaleta to trwałość znakowania – nadruki na odzieży i innych akcesoriach nie spiorą się ani nie ulegną przetarciom, zachowają swoje barwy na długi czas. Co ważne, będą też odporne na uszkodzenia wskutek działania czynników atmosferycznych – temperatury, ekspozycji słonecznej, opadów. Nieco droższą alternatywą dla sitodruku klasycznego (bezpośredniego) jest metoda transferowa (pośrednia). W niej grafika umieszczona zostaje na folii lub papierze silikonowym, które następnie są nanoszone na materiał. Tę technikę wykorzystuje się, jeśli znakowane mają być powierzchnie wymagające i trudno dostępne.

Zaufaj profesjonalistom!

Szukasz atrakcyjnych gadżetów reklamowych z własnym nadrukiem? W hellogadzet.pl znajdziesz bogaty wybór personalizowanych artykułów, które wykorzystasz do promowania swojej marki. Z chęcią pomożemy Ci dobrać odpowiednią metodę znakowania – zachwyć się uzyskanymi efektami i obdaruj swoich klientów oraz partnerów biznesowych wysokiej jakości akcesoriami z firmowym logo.

pixel