• Darmowa dostawa
  • Profesjonalne doradztwo
  • Darmowe wizualizacje
  • Płać mniej, zamawiając więcej
  • Україномовний сервіс

Nadruk sublimacyjny: szybka i dokładna metoda znakowania

2022-09-23
Nadruk sublimacyjny: szybka i dokładna metoda znakowania

Do spersonalizowania upominków wręczanych klientom można wykorzystać różne techniki znakowania. Jedną z nich jest nadruk sublimacyjny, który wiąże się z trwałym wniknięciem farby w powierzchnię. Na czym dokładnie polega ta coraz powszechniej wykorzystywana technologia w branży poligraficznej? Jakie artykuły reklamowe można oznaczyć przy jej pomocy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań zawarliśmy w poniższym tekście. Sprawdź!

Zalety druku sublimacyjnego

Grafiki wykonywane metodą sublimacji z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jedną z najważniejszych zalet tej technologii jest bez wątpienia trwałość. Druk sublimacyjny pozwala uzyskać obraz na różnych podłożach w dość krótkim czasie, a napisy naniesione przy jego pomocy nie kruszą się, nie ścierają się i nie blakną pod wpływem promieniowania słonecznego. Mają wyraźne kontury i nasycone kolory. Są też odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne, dlatego niestraszna im ulewa czy śnieżyca. Gadżety reklamowe z nadrukiem sublimacyjnym stanowią doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na sprawnym znakowaniu przedmiotów stanowiących istotne elementy wizerunku.

Pozostałe zalety druku sublimacyjnego to:

  • możliwość wykorzystania na dowolnym rodzaju powierzchni;

  • niewielki stopień skomplikowania procesu technologicznego;

  • szybkość;

  • wysoka jakość otrzymywanych nadruków;

  • możliwość zastosowania dowolnego koloru z palety CMYK;

  • brak ograniczeń co do wielkości zamówienia.

Na czym polega druk sublimacyjny?

By dokładnie poznać istotę druku sublimacyjnego i zrozumieć, w jaki sposób działa, warto na chwilę zatrzymać się przy sublimacji. W fizyce mianem tego pojęcia określa się bezpośrednie przejście substancji ze stanu stałego w stan gazowy, bez przemiany w ciecz. Proces ten możliwy jest wyłącznie przy ściśle określonym ciśnieniu oraz temperaturze. Dzięki wykorzystaniu tego zjawiska powstaje kolorowy i wyrazisty druk sublimacyjny, który można nanosić na różne podłoża. Gadżety reklamowe dla firm z nadrukiem wykonanym tą metodą znakomicie sprawdzają się jako upominki na różne okazje. Co więcej, ta nowoczesna technologia daje możliwość samodzielnego zaprojektowania wzoru, który następnie zostanie naniesiony na przedmiot. Dzięki personalizacji obdarowywana osoba poczuje się wyjątkowo i jeszcze bardziej doceni drobiazg.

Sposób wykonania nadruku

By stworzyć artykuły reklamowe z nadrukiem, w pierwszej kolejności należy przygotować grafikę na papierze transferowym. Jest to specjalny rodzaj papieru, który służy do przenoszenia obrazów na podłoże. Następnie można przystąpić do procesu drukowania. Wcześniej trzeba jednak pamiętać o ustawieniu właściwych parametrów dotyczących temperatury i ciśnienia prasy. Są one wybierane w zależności od rodzaju powierzchni oraz składu tuszu. Później odpowiednią siłą docisku prasuje się materiał docelowy. W trakcie tego procesu włókna tkaniny rozszerzają się i pochłaniają barwnik. Dzięki temu, że trafia on do jej wnętrza, jest wyrazisty i trwały. Po zakończeniu drukowania uzyskujemy idealnie odwzorowaną grafikę, która jest niewyczuwalna pod palcami.

Co można znakować przez sublimację?

Zjawisko sublimacji najczęściej jest wykorzystywane do znakowania materiałów tekstylnych. Najlepsze rezultaty można uzyskać na tkaninach poliestrowych, gdyż mają odpowiednie właściwości i strukturę. Barwniki znajdujące się w tuszach stosowanych podczas druku sublimacyjnego bardzo dobrze wiążą się z ich włóknami. Im większa zawartość poliestru w danym produkcie, tym lepsze rezultaty można osiągnąć. Druk sublimacyjny sprawdzi się także w przypadku wyrobów z domieszką bawełny. W ten sposób można personalizować koszulki, bluzy czy czapki z daszkiem z nadrukiem. Dość popularne są także kubki reklamowe, takie jak np. kubki ceramiczne z nadrukiem sublimacyjnym np. w formie logo, które stanowią uniwersalne gadżety dla firm.

Sprawdź naszą ofertę!

Niski koszt produkcji, wyraziste kolory i wyjątkowa trwałość sprawia, że nadruki sublimacyjne podbiły rynek poligraficzny. Jeśli szukasz akcesoriów, które pomogą Ci w zbudowaniu pożądanego wizerunku, zachęcamy do sprawdzenia oferty przygotowanej przez sklep z gadżetami hellogadzet.pl. Decydując się na nasze przedmioty, możesz mieć pewność, że logo Twojej firmy będzie kojarzone z nienaganną jakością! Sam się przekonaj!

pixel