• Darmowa dostawa
 • Profesjonalne doradztwo
 • Darmowe wizualizacje
 • Płać mniej, zamawiając więcej
 • Україномовний сервіс

Jaka metoda nadruków na odzieży jest najlepsza?

2023-02-08
Jaka metoda nadruków na odzieży jest najlepsza?

Odzież sygnowana logo Twojej marki będzie dużym wsparciem w kampanii marketingowej. Musisz zadbać jednak, aby gadżety reklamowe z własnym nadrukiem spełniały odpowiednie normy jakościowe. Dotyczy to nie tylko materiału, z którego wykonano ubrania, ale też umieszczonych na nich grafik. Przeczytaj poniższy artykuł i wybierz najlepszą metodę drukowania wyrobów tekstylnych.

Jakość nadruku ma znaczenie

Obecnie masz do dyspozycji rozmaite sposoby nakładania logo na materiałach marketingowych. Jednak nie istnieje uniwersalna metoda, która będzie najlepszym rozwiązaniem w każdym przypadku. Jedna forma znakowania będzie zalecana do opakowań kartonowych, inna natomiast do produktów tekstylnych. Z tego powodu przy wyborze najlepiej znaleźć kompromis pomiędzy ceną realizacji zamówienia a jakością nadruku, jaką zapewnia dana technika.

W przypadku gadżetów reklamowych z własną grafiką jakość wykonanego nadruku jest niezwykle istotna. Wykorzystując odzież do celów marketingowych, powinieneś zadbać, aby prezentowała się ona dobrze nie tylko w momencie zakupu przez klienta, ale także po pierwszym praniu. Warto mieć przy tym na uwadze, że na cenę zamówienia wpływa również nakład zamówienia. Kolejnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest zakres kolorów, jakie wykorzystane są na grafice. Poszczególne metody oferują dobre odwzorowanie detali oraz konkretnych zakresów barw.

Od czego zależy trwałość nadruku?

Na pewno zależy Ci na długiej żywotności grafik umieszczonych na odzieży z Twoim logo. Aby osiągnąć najlepszy, długotrwały efekt powinieneś poznać wszystkie właściwości, jakie wpływają na jakość nadruku na tekstylnych gadżetach reklamowych. Pozwoli Ci to dobrać optymalne rozwiązanie, dostosowane do indywidualnego projektu. Do najważniejszych czynników należą:

 • wybór techniki – inna metoda zalecana jest do ubrań często używanych np. koszulek, inna z kolei do odzieży specjalistycznej, wystawianej na skrajne temperatury czy ścieranie;

 • jakość materiałów – dotyczy to nie tylko samej tkaniny, ale także barwników wykorzystanych przy znakowaniu;

 • sposób użytkowania – pranie ubrań w zbyt wysokich temperaturach oraz ich niedbałe, powodujące zagniecenia przechowywanie obniża żywotność nadruków;

 • kwalifikacje wykonawcy – doświadczenie w stosowaniu różnych technik przez zleceniobiorcę ma ogromne znaczenie dla efektu jego pracy.

Najlepsze metody nadruku na odzieży

W naszej firmie stosujemy kilka sprawdzonych metod, dzięki którym gadżety reklamowe z własnym nadrukiem klienta wyglądają dobrze przez długi czas. Poniżej znajdziesz opis najpopularniejszych technik, które stosowane są do znakowania różnego rodzaju materiałów:

 1. Sitodruk. Stosowany przy znakowaniu odzieży, zwłaszcza koszulek ciemnych i jasnych. Polecany do mniej typowych grafik, które odwzorowuje szczegółowo. Oferuje wysoką jakość wydruków o dużej wytrzymałości, które są praktycznie niewyczuwalne. 

 2. Sublimacja. Polecana do znakowania ubrań z jasnych tkanin o dużej zawartości poliestru. Pozwala uzyskać realistyczny obraz, nawet przy skomplikowanym cieniowaniu i szerokim spektrum barw. Jest najtrwalszą z opisywanych tutaj technik.

 3. Termotransfer. Wykonywany jest na folii/ papierze z użyciem technologii sitodruku. Następnie nanoszony jest na materiał pod wpływem wysokiej temperatury. Uzyskane grafiki są trwałe, z pełną gamą kolorów.

 4. Bezpośredni druk cyfrowy. Barwnik natryskiwany jest bezpośrednio na tkaninę. Uzyskane nadruki mają optymalną trwałość oraz nasycenie barw. Idealna opcja przy niskich nakładach.

Jeśli zależy Ci na dobrym stosunku jakości do ceny sitodruk to optymalne rozwiązanie. Polecany jest do znakowania odzieży wykonanej z materiałów w dowolnym kolorze. Gadżety reklamowe z własnym nadrukiem przeznaczone dla klientów premium najlepiej ozdabiać techniką sublimacji, której trwałość utrzymuje się do 10 tysięcy prań. Jednak sprawdza się tylko w przypadku jasnych tkanin. 

Odzież z personalizowanym nadrukiem: nasza oferta

Zgłoś się do nas, jeśli chcesz zamówić odzież z logo Twojej marki! W hellogadzet.pl wykonujemy nadruki reklamowe na gadżetach, dobierając technikę wykonania do indywidualnego zlecenia. Doradzimy Ci rozwiązanie, zapewniające optymalne rezultaty, dostosowując koszt zlecenia do budżetu, jakim dysponujesz.


pixel