• Darmowa dostawa
  • Profesjonalne doradztwo
  • Darmowe wizualizacje
  • Płać mniej, zamawiając więcej
  • Україномовний сервіс

Home office – home gym! Przegląd akcesoriów fitness do treningu w domu

2021-06-16
Home office – home gym! Przegląd akcesoriów fitness do treningu w domu

Czasy, w jakich przyszło nam żyć, wymagają od nas pewnego dostosowania się do panujących warunków. Z racji, że wiele klubów fitness i siłowni zostało zamkniętych ich użytkownicy przenieśli się na domową wersję swoich treningów - czyli home gym! Aby czerpać maksimum korzyści z aktywności fizycznej w domowym zaciszu, warto zainwestować w akcesoria fitness, które zwiększają efektywność treningu.

Maty treningowe

Trenując w domu, należy zwrócić szczególną uwagę na akcesoria, które poprawiają komfort treningu, a także zabezpieczają przed urazami lub obtarciami. Właśnie do takiej kategorii należą maty treningowe - idealne przede wszystkim do klasycznych ćwiczeń, praktyki jogi, rozciągania, czy też sesji zwiększania mobilności swojego ciała. Oprócz standardowego zastosowania można ich użyć w zastępstwie karimaty pod śpiwór, koca, lub przy jakiejkolwiek sytuacji, gdy potrzebujemy izolacji od podłoża.

Skakanki

Trudno nam wyobrazić sobie człowieka, który nigdy nie korzystał ze skakanki! W porównaniu do tradycyjnych typów nowoczesne modele oferują duży wybór, jeśli chodzi o materiał, z którego je wykonano, a także długość samej skakanki - dzięki czemu masz możliwość dostosowania jej do swojego wzrostu. Ponadto skakanki jako domowe akcesoria do treningu doskonale poprawiają wydolność organizmu, zwiększają mobilność, a przy tym są kompaktowe i poręczne!

Ekspandery i liny napinające

Podobnie jak poprzedni gadżet, tak i ekspandery charakteryzują się kompaktową wielkością, zajmują bardzo mało miejsca, a do tego są niezwykle uniwersalne! Jeśli planujesz swój trening z wykorzystaniem hantli, ekspandera i lin napinających możesz mieć pewność, że tego typu akcesoria pozwolą Ci na mnóstwo różnych ćwiczeń, a także ich zaawansowanych wariacji. Bezsprzecznie jedną z większych zalet sprzętów domowych jest ich możliwość dopasowania do kondycji swojego organizmu i siły mięśni.

Hantle treningowe

Hantle do ćwiczeń to jeden z najpopularniejszych akcesoriów do domowego treningu - pozwalają na realizowanie przede wszystkim treningu siłowego nie tylko na siłowni! Ponadto wiele modeli dostępnych jest w atrakcyjnej cenie, która zależy głównie od wagi hantli oraz tworzywa, z którego wykonano dodatkowe zabezpieczenia sprzętu. Razem z matą do ćwiczeń, skakanką, gumami i innymi urządzeniami umożliwiają stworzenie domowej wersji siłowni o podobnej efektywności.

Piłki do ćwiczeń

Wytrzymałe i wygodne piłki do ćwiczeń to akcesoria o wszechstronnym przeznaczeniu! Przede wszystkim wykorzystywane są do ćwiczeń rozciągających, a także treningów w celu zaangażowania mięśni głębokich - jeśli borykasz się z bólem pleców lub chcesz poprawić mobilność swojego ciała, piłka będzie dla Ciebie idealną inwestycją. Ponadto można z niej korzystać jak z fotela - dla osób pracujących na home office to użyteczna alternatywa od zwykłego siedziska.

Dodatkowe akcesoria zwiększające komfort treningu

Bez względu na to, czy praktykujesz regularne treningi domowe od dłuższego czasu, czy jesteś w tym dopiero początkującym - dodatkowe akcesoria mogą znacznie ułatwić zarówno sam trening, jak i zwiększyć motywację do jego rozpoczęcia. Do takich gadżetów reklamowych zaliczają się głównie opaski sportowe, dzięki którym będziesz dokładnie śledzić czas aktywności fizycznej, a nawet ilość spalonych kalorii! Oprócz tego warto zainwestować w ręcznik, sportowe opaski pochłaniające pot, a także sportowe butelki na wodę.

pixel