• Darmowa dostawa
  • Profesjonalne doradztwo
  • Darmowe wizualizacje
  • Płać mniej, zamawiając więcej

Haft komputerowy – co warto wiedzieć?

2022-08-23
Haft komputerowy – co warto wiedzieć?

Następcą wyszywania ręcznego, bardzo starego i czasochłonnego rzemiosła, jest nowoczesny haft komputerowy, zwany także maszynowym. Daje on możliwość naniesienia dowolnego napisu, symbolu lub logo dosłownie na każdym materiale. Metodę tę z powodzeniem wykorzystuje się do tworzenia unikalnych tekstyliów reklamowych. Sprawdź, co warto wiedzieć na jego temat i jak powstają czapki, polary oraz ręczniki z haftem. Zapraszamy!

Na czym polega haft komputerowy?

Haftowanie od wieków jest uznawane za jedną z najbardziej szlachetnych i wyrafinowanych metod dekorowania tkanin. Niegdyś przy pomocy haftu ozdabiano szaty koronacyjne, królewskie płaszcze oraz stroje kościelne. Rozkwit sztuki hafciarskiej przypada na przełom XIV i XV wieku. Najprężniej działające pracownie istniały w Czechach, we Francji oraz we Flandrii. W XIX stuleciu największą popularnością cieszył się wzór krzyżykowy, który powstał ze skrzyżowania dwóch ściegów w kształcie litery x. Współcześnie rzemiosło to powoli zanika, a jego miejsce zajmuje haft komputerowy. Dzięki wykorzystaniu maszyn wyszywanie jest szybkie, precyzyjne oraz tanie. Nowoczesne urządzenia są wyposażone w dziesiątki igieł i różnokolorowych nici, dając możliwość stworzenia praktycznie każdego rodzaju motywu.

Czy haft jest trwalszy od innych metod znakowania?

Jeśli zależy Ci na efektownym i niezwykle trwałym sposobie znakowania, haft maszynowy pod tym względem sprawdzi się doskonale. Najczęściej wykorzystuje się go do ozdabiania odzieży. Polary czy koszule z logo firmy sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pracownicy mają bliską styczność z klientami. Przy pomocy haftu komputerowego nanosi się też logotypy na czapki, które stanowią popularne gadżety marketingowe. W ten sposób można uzyskać spójną identyfikację wizualną całego przedsiębiorstwa. Oprócz ubrań metoda ta znajduje zastosowanie przy dekorowaniu wielu innych tekstyliów. Dobrym przykładem są ręczniki z haftem, po które chętnie sięgają właściciele działalności związanych z rozrywką, hotelarstwem, sportem, dbaniem o zdrowie czy letnim sezonem plażowym.

Materiały do haftowania

Jedną z najważniejszych zalet haftu komputerowego jest jego trwałość. Z tego względu bardzo dobrze sprawdza się przy produkcji masowej. Pozwala na wyszywanie rozmaitych wzorów oraz kształtów właściwie na każdej płaskiej powierzchni. Oznacza to, że można go wykorzystać do ozdobienia bawełny, poliestru, wiskozy oraz wielu innych tkanin wykonanych zarówno z tworzyw sztucznych, jak i naturalnych. Napisy nanoszone tą metodą stanowią integralną część ubrań i są praktycznie niezniszczalne. Nie tracą koloru podczas prania, nie blakną pod wpływem słońca i można je swobodnie prasować. Używając nici ognioodpornych, haft maszynowy można zastosować także do znakowania specjalistycznej roboczej odzieży reklamowej takiej jak kombinezony czy spodnie.

Na czym można wykonać haft komputerowy?

Dla wielu osób pierwsze skojarzenie z haftem komputerowym to koszulka polo z eleganckim wzorem umieszczonym na piersi. Firmowe polówki znakomicie sprawdzają się w przypadku pracowników w wielu branżach. Mogą być z powodzeniem noszone przez sprzedawców, konsultantów, kelnerów, klientów a nawet przez osoby wykonujące swoją pracę w magazynach. Haft w tej sytuacji jest najlepszą metodą znakowania. W odróżnieniu od tradycyjnych nadruków nie spiera się, nie ulega zniekształceniu i zapewnia dobrą widoczność wyszytych znaków przez długi czas. Z tego sposobu nanoszenia treści marketingowych można też skorzystać, zamawiając bluzy, czapki z daszkiem z nadrukiem lub polary z logo. Wysokiej jakości ubrania z wyhaftowanym maszynowo wzorem pozwolą Twoim pracownikom wyróżnić się z tłumu i zaprezentować przedsiębiorstwo od jak najlepszej strony. Haft jest też odpowiedni do tworzenia nadruków na plecakach, torbach i wyżej wspomnianych ręcznikach.

Postaw na haft od hellogadzet.pl!

Trudno sobie wyobrazić odzież reklamową bez widocznego logotypu. Jeśli zależy Ci, aby logo Twojej firmy lub instytucji rzucało się w oczy, wybierz haft komputerowy. Ta nowoczesna metoda kryje w sobie ogromny potencjał. Decydując się na tekstylia z własnym nadrukiem od hellogadzet.pl, możesz mieć pewność, że otrzymasz funkcjonalne przedmioty, które pozwolą Ci jak najlepiej promować własne przedsiębiorstwo. Sam się przekonaj i złóż zamówienie już dziś!

pixel