• Darmowa dostawa
  • Profesjonalne doradztwo
  • Darmowe wizualizacje
  • Płać mniej, zamawiając więcej
  • Україномовний сервіс

Czy każdy kubek podróżny jest kubkiem termicznym? Różnice i podobieństwa

2021-05-22
Czy każdy kubek podróżny jest kubkiem termicznym? Różnice i podobieństwa

 Czym się charakteryzuje kubek termiczny?

 Kubki termiczne są przede wszystkim idealnym rozwiązaniem do krótkotrwałego przechowywania napojów — np. gdy jesteśmy w drodze do pracy, na uczelnię lub spotkanie ze znajomymi. Charakteryzują się optymalną wielkością, dzięki czemu bezproblemowo mieszczą standardową porcję kawy lub herbaty — dodatkowo wiele osób wybiera je jako niezbędne wyposażenie w trakcie biwakowania lub kempingu. Z racji ograniczonej pojemności, wiążą się ze słabszymi właściwościami termicznymi — najczęściej tracą temperaturę już po kilku godzinach, wiele zależy jednak od danego modelu.

 Co kryje się pod nazwą kubek podróżny?

 Kubki podróżne to różnego rodzaju pojemniki, które cieszą się ogromną popularnością z tego względu, że pozwalają zabrać ze sobą ulubione napoje niemal wszędzie — na wakacje, wycieczki, w góry, na piknik, czy nawet w trasę samochodową. Dodatkowo są świetnym sposobem na zgrabne umieszczenie logotypu swojej marki — z pewnością nikt nie odmówi sobie takiego gadżetu! Kubki podróżne różnią się przede wszystkim materiałem, z którego je wykonano, pojemnością, dodatkowymi uchwytami, a także właściwościami termicznymi.

  Kubek podróżny a kubek termiczny — podobieństwa

Aby wybrać między kubkiem podróżnym a kubkiem termicznym warto zdawać sobie sprawę, jakie jest ich przeznaczenie. Zapewne najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, który z nich okaże się lepszy, jest dopasowanie modelu do swoich potrzeb.

 W przypadku obu kubków wyróżniamy podobieństwa takie jak:

identyczna pojemność i zastosowanie — większość dostępnych modeli kubków termicznych i kubków podróżnych oscyluje w granicach od 300 ml do 500 ml, czyli idealna pojemność, aby zabrać ze sobą kawę lub herbatę;

estetyczny wygląd — bez względu na rodzaj pojemnika na napój każdy z nich dostępny jest w atrakcyjnej formie z kolorowymi dodatkami, a także wystarczającą powierzchnią na umieszczenie własnego logo.

 Kubek podróżny a kubek termiczny — różnice

 Zanim zdecydujesz się na konkretny kubek, zapoznaj się również z różnicami, które mogą znacząco wpłynąć na Twój sposób użytkowania danego egzemplarza.

 Wyróżniamy tutaj przede wszystkim:

 - materiał użyty do produkcji — w większości przypadków kubki podróżne charakteryzują się poręczniejszą formą, która sprawia, że można je wygodnie przechowywać w plecaku lub torbie. Najlepszym tego przykładem są składane kubki reklamowe z silikonu lub włókna bambusowego. Jeśli chodzi o rodzaje termiczne, częściej wykonywane są ze stali nierdzewnej, szkła borokrzemowego czy też polipropylenu;

 - utrzymywanie temperatury — jak sama nazwa wskazuje, kubki termiczne z własnym nadrukiem są najlepszym sposobem na utrzymanie herbaty lub kawy w wysokiej temperaturze przez kilka godzin. W porównaniu do nich kubki podróżne mają nieco słabsze właściwości termiczne — wymiana ciepła następuje dosyć szybko, zwłaszcza w szklanych modelach.

 Jeśli już wiesz, jaki kubek będzie idealny dla Ciebie lub Twoich odbiorców — zapoznaj się z naszą bogatą ofertą różnorodnych modeli!

 

pixel