• Darmowa dostawa
  • Profesjonalne doradztwo
  • Darmowe wizualizacje
  • Płać mniej, zamawiając więcej

Pojemnik śniadaniowy nie musi być z plastiku. Sprawdź, z czego jeszcze może być wykonany lunchbox!

2021-03-03
Pojemnik śniadaniowy nie musi być z plastiku. Sprawdź, z czego jeszcze może być wykonany lunchbox!

Lunchbox plastikowy, szklany, a może silikonowy? Wśród pojemników na żywność znajdziesz wiele modeli, które oferują wygodny sposób pakowania żywności. Warto jednak zdawać sobie sprawę, czym charakteryzują się poszczególne lunchboxy oraz z czego zostały wykonane.

Dlaczego należy zwracać uwagę na oznaczenia plastiku?

Jeśli preferujesz plastikowe lunchboxy to nic złego! Pamiętaj jednak o tym, aby w miarę możliwości stawiać na produkty wysoko jakościowe dostosowane do mycia w zmywarce i mrożenia posiłków. Porządne i wytrzymałe lunchboxy to także te, które nie reagują na działanie jakichkolwiek kwasów i zasad, a nawet nadają się do ponownego recyklingu.

 Jako najbezpieczniejsze figurują lunchboxy wykonane z polipropylenu — oznaczenie PP-5 — ponieważ są wolne od fosforanu trifenylu i BPA (bisfenol A). Liczne badania przeprowadzone w celu określenia wpływu bisfenolu A na zdrowie ludzi pokazały, że substancja może przyczyniać się do pogorszenia funkcjonowania mózgu oraz skutkować takimi chorobami jak depresja lub Alzheimer. Szczególnie wrażliwe na wpływ BPA są dzieci.

Lunchbox bambusowy

 Stylowe, wygodne, a przy tym przyjazne środowisku — to tylko kilka powodów, dla których tak wiele osób wybiera bambusowe lunchboxy. Wykonane są z lekkiego włókna bambusowego, dzięki czemu można je zabrać ze sobą wszędzie bez obaw o zbyt duże obciążenie.

 Ponadto lunchbox bambusowy świetnie przechowuje zarówno ciepłe, jak i zimne posiłki — a niektóre modele nadają się do podgrzewania w wyższych temperaturach. Przed zakupem należy jednak zwrócić szczególną uwagę na konstrukcję lunchboxa — nie każdy wyposażony jest w pokrywkę z uszczelką, która pozwala na przenoszenie płynnych potraw.

Lunchbox stalowy

 Stalowe lunchboxy wyróżniają się zapewne największą trwałością, dzięki zastosowaniu odpowiedniego stosunku metali do ich produkcji. Ponadto są bardzo lekkie, łatwe w czyszczeniu, odporne na korozję i w porównaniu do plastikowych modeli, nie stwarzają ryzyka, że jakiekolwiek niepożądane substancje wnikną w potrawy. W Hello Gadżet dysponujemy szerokim wyborem lunchboxów stalowych — poszczególne warianty różnią się wielkością, liczbą podziałek, a nawet pokrywką.

Lunchbox z silikonu

Modele wykonane z bezpiecznego silikonu charakteryzują się ciekawą i wygodną konstrukcją składanej harmonijki. Dzięki temu możesz je dowolnie dopasować do swoich potrzeb — rozwijając całą formę, masz pojemnik na obfity posiłek, a w przypadku niewielkich przekąsek wystarczy wypchnąć jedynie jedną warstwę harmonijki.

Lunchbox szklany

Pojemniki reklamowe na żywność wykonane ze szkła dają Ci gwarancję, że w żaden sposób nie reagują z żywnością i nie chłoną jej zapachu. Charakteryzują się jednak dosyć dużą ciężkością, co w niektórych przypadkach może decydować o ich funkcjonalności — w końcu nie każdy ma opcję zabierania sporej ilości jedzenia, jadąc do pracy na rowerze.

Oferują jednak naprawdę duży komfort, jeśli chodzi o ich czyszczenie lub podgrzewanie potraw — szklany lunchbox bez obaw możesz włożyć do zmywarki, zamrażarki, a nawet piekarnika!

pixel